Hakkımızda

Tarih

Tarih

VİZYONUMUZ

Genel Merkezi Kanada’da 1959 da açılan, LaSalle College İstanbul, uluslararası profesyonellerden oluşan ve tam potansiyellerine ulaşabilmelerini sağlamak üzere öğrencilerine kaliteli eğitim temin etmeye kendini adamış ekibi ile özel bir okuldur. Tasarım konusunda uzmanlaşan akademinin vizyonu, İstanbul’u dünyanın tasarım merkezi olan şehirlerinin arasına sokmaktır. Yeniliği ve yüksek vasıflı tasarımı desteklemek sureti ile mezunlarımız uluslararası alanda itibar kazanmaya devam etmektedirler.

1993 yılında College ilk açıldığında, yerel moda sanayiini geliştirme ihtiyacının farkına vararak, öğrencilerini uluslararası alanda yankı uyandırmanın yanı sıra Türkiye’de moda endüstrisine yön veren dünya çapında tanınan tasarımcılar olarak yetiştirmenin de ne kadar büyük bir potansiyeli olduğunu görmüştür. Bugün, tüm tasarım eğitimlerimiz benzersiz fakat pazarlanabilir koleksiyonların tasarlanması üzerine odaklanmakta olup bu şekilde öğrencilerimiz girişimci bir zihniyet ile endüstrinin kendilerinden beklediklerini karşılamaya hazır hale gelmektedir.


KANADA MERKEZLİ EĞİTİM

LaSalle College İstanbul’un bütün program müfredatı Montreal’de bulunan LCI Education tarafından Kanada eğitim standartlarına göre geliştirilmektedir. Kendilerini mesleklerine adamış olan eğitmen ekibimiz ve Türkiye’de ki profesyoneller Kanada’da ki Genel Merkez ile en üst seviyede eğitim gereksinimlerini karşılamak üzere yakın işbirliğinde bulunmaktadır. Her bir program müfredatının pedagojik ilgisi, tutarlılığı ve yeterliliği resmi olarak LCI Education yan kuruluşlarında değerlendirilen üç faktördür. En son teknolojiye sahip eğitim tesislerinden kalifiye eğitmenlerine kadar LaSalle College İstanbul, yüksek kalitede eğitim sağlaması açısından uluslararası itibara sahiptir.


İmparatorlardan sultanlara, hanedanlıklardan imparatorluklara kadar İstanbul hem kara, hem de deniz ticaretinde tarih boyunca bir ekonomik merkez olmuştur. Haliç, İstanbul Boğazı, Karadeniz ve Marmara Denizi ile çevrili olan İstanbul kara ticaretinde olduğu gibi deniz ticaretinde de bulunduğu coğrafyanın en büyük şehridir.

LaSalle College İstanbul İstanbul’da müzelere, restoranlara ve alışveriş merkezlerine yürüme mesafesi uzaklığında stratejik bir konuma sahiptir. College öğrencileri burada şehrin çekici özelliklerini göz önüne seren, İstanbul’un kendine has Roma, Bizans ve Osmanlı mimarisinin zevkini çıkarabilirler. Şehrin kültürel çeşitliliği, yukarıdan bakıldığında imparatorluk camileri, tarihi kiliseler ve sinagogları içeren çekici siluetinden de görülmektedir.


Doğal olarak İstanbul bir kültür ve güzel sanatlar madenidir. Gerçekten de Avrupa Birliği, şehri 2010 yılı için Avrupa’nın Kültür Başkenti olarak seçmiştir. On iki milyonun üzerinde nüfusu ile İstanbul, hem Asya ve hem de Avrupa’nın bir parçası olarak dünyanın iki kıtada yer alan tek şehridir ve LaSalle College İstanbul kültürlerin bu çoklu niteliğini yansıtan bir öğrenci topluluğuna sahip olmaktan gurur duymaktadır.