Öğrenci Adayları

Uluslararası Öğrenciler

Öğrenci Vizesi

Bir programa kaydolmak isteyen uluslararası öğrenciler Türkiye’ye girmek için gerekli olan dokümanları kendileri edinmekten sorumludurlar.

Öğrenci Vizesi alabilmek için yakınınızdaki bir Türk Büyük Elçiliği veya Konsolosluğuna önceden Kabul mektubu ve Değerlendirme Notu ile başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Kabul mektubu ve Değerlendirme Notu

İlk dönem için okul ücretinin tamamen ödenmesini takiben, size bir makbuz, Kabul mektubu ve Değerlendirme Notunu takdim edeceğiz. (Söz konusu teyit edici nitelikteki dokümanları tarafınıza vermeden önce ödemenizi almış ve işlemden geçirmiş olmamız gerekmektedir).

Başvurunun işleme alma süresi bulunduğunuz ülkeye göre değişmektedir, bu nedenle Kabul mektubunuzu alır almaz söz konusu sürece başlamanız gerekmektedir.

Eğer vize için yapılan başvuru reddedilirse, başvuru sahibinin bize orijinal Kabul Mektubu ile Türkiye Göçmenlik işlerinden almış olduğu Ret Mektubunun bir kopyasını iletmesi gerekmektedir. Daha detaylı bilgi için lütfen Geri Ödeme Politikamıza bakınız.

Vize başvuruları hakkında daha detaylı bilgi edinmek için yakınınızdaki Türkiye Büyük Elçiliği veya konsolosluğu ile irtibata geçebilir veya resmi web sitesini http://www.konsolosluk.gov.tr/tr/en/start.aspx  adresinide ziyaret edebilirsiniz.

Okul Giderleri

Yetkili ile görüştükten sonra veya başvurunuzun akabinde, sizinle okul giderleri, malzemeler, ders kitapları ve okul ücreti ile ilgili olarak temasa geçeceğiz.

Kayıt Dokümanları

Eğer okula kabul edilmek için gerekli dokümanlardan herhangi birisi tam değil veya eksik ise okul döneminin başlamasından önce bir yetkiliden randevu almanız gerekir.