Koronavirus (COVID-19) - LaSalle College Istanbul
Saglık

Koronavirüs (COVID-19) - LaSalle College Istanbul

Bilgi Talebi
X

Information Request

*
Questions or concerns
Other contact or email
Bu site reCAPTCHA ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları ile korunmaktadır
Mart 16, 2020

Tüm dünyada yayılan Koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı önlem almak hastalığın yayılmasını önlemek adına hayati önem taşımaktadır. LaSalle College Istanbul da ilgili merciiler kanalıyla gelişmeleri izlemektedir.

Sağlık Bakanlığımızın verdiği bilgiye göre salgının boyutları henüz çok düşük seviyede olmasına rağmen, okul olarak gerekli tedbirleri almaktayız. Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve ekibimizin güvenliğinin ve sağlığının devamı önceliğimizdir.

COVID-19 ile ilgili bilgi sahibi olmak ve alınabilecek tedbirleri öğrenmek için aşağıdaki linklerden faydalanabilirsiniz.


Sağlık Bakanlığımızın tavsiyelerine göre:

  • Diğer ülkelerden dönen öğrenciler, öğretmenler, personel veya ziyaretçiler, geri döndükten sonraki 14 gün boyunca evde kalmalılardır. 
  • Yüksek ateş, öksürük, kas ağrıları, nefes almada zorluk gibi belirtileri günlük olarak takip ederek, kontrol altına almalılardır.
  • Semptomlar ortaya çıkarsa, durumu değerlendirebilmeleri, uygun talimatları takip etmeleri ve tıbbi konsültasyon gerektiğinde alınacak önlemleri belirleyebilmeleri için doğrudan hastanelerle iletişim kurmaları gerekmektedir
  • COVID-19 için laboratuvar testinden geçmiş veya koronavirüs için pozitif test edilen bir kişiyle yakın temas halinde olan öğrenciler, öğretmenler, personel, ziyaretçiler izole tutulmalıdır.


Evde yalnız kalmaları gereken, hastalığa yakalanma şüphesi olan veya ailesi ya da etrafında koronavirüs hastalığına yakalanmış kişi/kişiler olan öğrencilerin, okul yönetimini doğrudan bilgilendirmeleri gerekmektedir.

Bütün Okullarımız
LCI Education Ağ Haberleri