Öğrenci Topluluğumuzun Soruları ve Cevaplarımız | LaSalle College Istanbul
COVID-19

Sıkça Sorular Sorular - Öğrenci Topluluğumuza cevaben

Bilgi Talebi
X

Information Request

*
Questions or concerns
Other contact or email
Mart 26, 2020

Sıkça Sorulan Sorular - Öğrenci Topluluğumuza Cevaben

Sevgili öğrenciler, sizin sorularınız var, bizim de cevaplarımız var!

Şu anda yaşadığımız istisnai durum, haklı olarak öğrenci topluluğunuzda birçok soruya yol açmıştır. En sık sorulan soruları bir araya getirdik ve bunları aşağıda, kısaca ve şeffaflıkla cevapladık. Durum geliştikçe bu bölüm düzenli olarak güncellenecektir.


Başka sorunuz var mı? Öğrenci koordinatörünüzle temas kurmaktan çekinmeyin!SÜREKLİLİK PLANI

1. Tüm yüz yüze dersler çevrimiçi eğitime geçecek mi?

Her öğretmen, ders planını dönem derslerine devam etmek için size öğretim planlarını iletecek (ya da zaten iletmiş olabilir). Her durumda, kurslarınızı başarıyla tamamlamak için gereken becerileri elde etmek için gereken tüm materyalleri alacağınızdan emin olabilirsiniz.


2. Durum normale döndüğünde telafi dersleri olacak mı?

Okulumuzun başarınıza kendini adadığından emin olabilirsiniz. Bu nedenle, bu istisnai durumda size eşlik etmek için her türlü çabayı gösteriyoruz.

Durumun nasıl geliştiğine bağlı olarak, kampüse döndüğünüzde size daha fazla bilgi verebileceğiz.

Başarınızla ilgili endişeleriniz varsa, öğrenci koordinatörünüzün size yardımcı olabileceğini bilin. Mevcut durumun sizin için ve çalışmalarınızın normal takibi için zor olabileceğini biliyoruz.

Çözüm bulmak için sizinle birlikte çalışmak istiyoruz.


3. Kış 2020 dönemim iptal edilebilir mi?

Hayır. Öğretmenleriniz çok kararlılar ve şu anda size gerekli konu ve becerileri öğretmek için yaratıcı yollar buluyorlar. Başarılarınızı yürekten istiyorlar ve dersleriniz için bir süreklilik planına sahiptirler.

Okulumuzun ders programınızın normal seyrini takip edebilmesi için her türlü çabayı gösterdiğinden emin olabilirsiniz.

Çözümlerin, çalışmalarınızı ve şu ana kadar tüm çabalarınızı etkilemeden sağlığınızı korumak için faydalı olacağından eminiz.


4. 2020 yaz ve güz dönemleri iptal edilebilir mi?

Her şeyden önce, hükümetin okul kapanışlarına ilişkin eyleminin 30 Nisan'da sona erdiğine dikkat edilmelidir. Şu an için Haziran ayında başlayan dönem ve Ekim ayında başlayan dönem planlandığı gibi gerçekleşecek.

Okulumuz, COVID-19 ile ilgili tüm gelişmeleri takip etmekte ve öğrencilerin uzaktan ders alma olasılığı dahil olmak üzere tüm senaryoları düşünmektedir. LaSalle College, yaklaşık 20 yıldır e-öğrenmede öncüdür. Bu nedenle, size verimli ve en gelişmiş öğrenme ortamını sunabilecek bir pozisyondayız.


5. Geçerli oturumu uzaktan ve çevrimiçi olarak sürdürmek yerine durdurmak daha iyi olmaz mı?

Yükseköğretim Kurulu'nun Türkiye'deki tüm okulları kapatma kararının ardından, okulumuz ve öğretmenlerimiz eğitiminize olabildiğince çabuk devam edebilmeniz için muazzam çabalar gösterdiler. Okulun tatil edilmesi kararı kontrolümüz dışındadır, ancak uzaktan eğitimleri takip etmek öğrencilerimizin yara almadan süreci atlatmaları için üstlenmeye karar verdiğimiz bir durumdur. Akademik yolunuz üzerindeki olası tüm olumsuz etkileri sınırlandırırken tüm bunları öğrenmekten tam olarak yararlanabileceksiniz.

Uzaktan öğrenme deneyimi, genellikle sınıfta deneyimlediğinizden tamamen farklıdır. Bunun en iyi sonuçları elde etmek için ayarlamalar, karşılıklı sabır, işbirliği ve esneklik gerektirdiğini biliyoruz. Ancak, sunulan çözümlerin LaSalle College'ın kalite standartlarını karşılayacağından emin olabilirsiniz. Şimdiye kadar siz, öğrenciler ve öğretmenleriniz Kolej'deki önemli yolculuğunuza devam edebildiğiniz için çok mutluyuz. Genel deneyimi son derece olumlu bulduk!


ÇEVRİMİÇİ EĞİTİMLER

1. Evde bir bilgisayarım yoksa veya yavaş bir bilgisayarım varsa ne olur?

Derslerinizi çevrimiçi almak için ihtiyacınız olan tek şey bir İnternet bağlantısıdır (kablolu veya mobil). Evde bir bilgisayarınız yoksa akıllı telefonunuzu veya tabletinizi kullanabilirsiniz.

Ayrıca, daha az güçlü bilgisayarlara sahip öğrencilerin hala özel yazılım kullanmasına izin verecek teknolojik çözümler üzerinde aktif olarak çalışıyoruz. Öğretmenleriniz hazır olur olmaz sizi bu çözümler hakkında bilgilendirecektir.

Belirli bir durum yaşıyorsanız, öğrenci koordinatörünüz size yardımcı olabilir, onunla paylaşmaktan çekinmeyin. Mevcut durumun sizin için ve çalışmalarınızın normal takibi için zor olabileceğini biliyoruz.

2. Çevrimiçi kursların kalitesi yüz yüze derslerin kalitesine eşit olacak mı?

Şu anda, küresel olarak istisnai bir durum yaşıyoruz. Kolej ve öğretmenleriniz, döneminize devam etmenizi sağlayacak çözümleri mümkün olan en kısa sürede yerine getirmek için yorulmadan çalışıyor.

Bu adaptasyon sürecinde, hoşgörü ve anlayışınızı istiyoruz. Uzaktan öğrenme deneyimi yüz yüze eğitimden tamamen farklı olacaktır. En iyi sonuçları elde etmek için ayarlamalar, karşılıklı sabır, işbirliği ve esneklik gerektireceğini biliyoruz. Ancak, önerilen çözümlerin LaSalle College'ın kalite standartlarını karşılayacağından emin olabilirsiniz.

Her şeyden önce başarınızı yürekten istiyoruz ve ihtiyaçlarınızı ve kısıtlamalarınızı olabildiğince karşılamak için eylem planlarımızı ilerletmeye kararlıyız.


3. Önümüzdeki iki hafta boyunca ülke dışına çıkacağım. Çevrimiçi kurslarıma istediğim zaman erişebilecek miyim yoksa belirli bir zamanda giriş yapmak zorunda mıyım?

Her öğretmen, derse ders bazında devam edebilmek için öğretim planını size bildirecektir (veya daha önce bildirmiştir). Size çevrimiçi eğitim sunmayı seçtiyse, canlı sanal sınıflar şeklinde olacaktır. Bu nedenle, dersler mevcut programınızla aynı zamanda yapılacaktır.

Mevcut durumun sizin ve çalışmalarınızın normal takibi için zor olabileceğini biliyoruz.

Akademik ilerlemenize tamamen devam edemiyorsanız, lütfen öğretmenlerinizle ve öğrenci koordinatörünüzle temasa geçiniz.


4. Çevrimiçi kurslarımdaki teknik sorunları çözmek için kime başvurabilirim?

İlk sanal sınıfınıza başlamadan önce, araca alışmak ve her şeyin düzgün çalıştığından emin olmak için birkaç dakika önce platforma giriş yapın. Zorlanmanız durumunda öğretmenleriniz ve öğrenci koordinatörünüz size yardımcı olacaktır.


5. Kişisel eşyalarımı Kolejdeki dolabımdan alabilir miyim?

Yükseköğretim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan en son talimatlar uyarınca, tüm okullar 30 Nisan 2020'ye kadar kapalı olacaktır. Bu hafta, üniversiteye giriş izni hala öğrencilere, öğretmenlere ve idari personele verilmeyecek. Durum değiştikçe herhangi bir değişiklik size bildirilecektir.


6. Devamsızlıklarım aynı şekilde sayılacak mı?

Uzaktan eğitiminize devam etmek için öğretmenlerinizin sizinle iletişim kurduğu andan itibaren, yoksa, öğretmeninizi ve öğrenci koordinatörünüzü bilgilendirmeniz gerekir.

Öğrenci koordinatörünüzün size yardımcı olabileceğini unutmayın. Belirli bir durum yaşıyorsanız, bunu onunla paylaşmaktan çekinmeyin. Mevcut durumun sizin için ve çalışmalarınızın normal takibi için zor olabileceğini biliyoruz. Birlikte çözümler bulacağız.SINAVLAR VE OKUL ÇALIŞMALARI

1. Sınav programı değişecek mi?

Öğretmenleriniz, mümkün olduğunda tüm ayrıntıları size bildirecektir.


2. Final sınavları nasıl yapılacak?

Durum değiştikçe herhangi bir değişiklik size bildirilecektir.


3. Ekip çalışmasına nasıl devam edebilirim ve son proje ekibimin üyelerinden biri yoksa ne yapmalıyım?

Ekip çalışması LaSalle College'ın işbirliği platformları (Omnivox, MIO ve öğretmenleriniz tarafından sağlanan araçlar) kullanılarak uzaktan yapılabilir.
Ekibinizin bir üyesi yoksa lütfen durumu öğretmeninizle görüşün.


4. Kişisel eşyalarımı Kolejdeki dolabımdan alabilir miyim?

Yükseköğretim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan en son talimatlar uyarınca, tüm okullar 30 Nisan 2020'ye kadar kapalı olacaktır. Bu hafta, üniversiteye giriş izni hala öğrencilere, öğretmenlere ve idari personele verilmeyecek. Durum değiştikçe herhangi bir değişiklik size bildirilecektir.


5. Pratik veya ekip çalışması için teslimat tarihlerini uzatmak mümkün müdür?

Her öğretmen kendi süreklilik planından sorumludur ve size çalışmanızı tamamlamak için gereken tüm talimatları verecektir. Bu nedenle öğretmeninize başvurmanızı öneririz.

Mevcut durumun dengeleme çalışmaları ve aile hayatı açısından bir zorluk olabileceğinin farkındayız. Özel durumunuzu görüşmek için öğrenci koordinatörünüze başvurmanızı öneririz.


PROGRAMLANMIŞ FAALİYETLER

1. Ders dışı faaliyetler iptal edildi mi?

Geziler ve tüm ders dışı faaliyetler kampüse dönene kadar iptal edilmiştir.

Size bugüne kadar hükümetin okulların kapatılmasıyla ilgili aldığı önlemleri hatırlatalım. Bu durum istisnai bir durumdur ve okulumuzun Bakanlığın yönergelerine uyması gerekmektedir. Durumun gelişimini yakından takip ediyoruz ve sizi düzenli olarak değişiklikler ve yapılacaklar hakkında bilgilendireceğiz.


2. Mezuniyet töreni yapılacak mı?

Ne yazık ki, mevcut istisnai durumlar nedeniyle, mezunlarımız için mezuniyet törenini iptal etmek zorundayız.

Coronavirus (COVID-19) hakkında daha ayrıntılı bilgi ve önlemlere ulaşmak için aşağıdaki bağlantılara ulaşabilirsiniz:Bütün Okullarımız
LCI Education Ağ Haberleri