Ödemeler & İptaller & Dönem Dondurma
Öğrenci Adayları

Ödemeler & İptaller & Dönem Dondurma

ÖĞRENİM ÜCRETİNİ ÖDEMEK


Öğrenim ücretlerinin okulumuzun banka hesaplarına ödenmesi gerekmektedir. Kayıt sırasında Finans Danışmanlarımızdan banka bilgileri alacaksınız. Tüm öğrencilerin ödeme planı, öğrencilerin kayıt sırasında imzalamaları gereken Eğitim Hizmet Sözleşmesi'nde belirtilmiştir. Tüm ödemelerin sözleşmede belirtilen tarihlerde ödenmesi gerekmektedir. Yeni dönem başlangıcından en az 1 hafta öncesine kadar ücretlerini ödemeyen öğrenciler herhangi bir akademik döneme veya kursa kayıt olamazlar.

  
LCI ISTANBUL TARAFINDAN ÖĞRENCİNİN KAYDININ İPTALİ
  

LaSalle College İstanbul, herhangi bir ödeme yapılmaması veya ödemelerin eksik yapılması durumunda öğrencilerin kayıtlarını iptal etme hakkını saklı tutar. Eğitim Sözleşmesindeki bedelin LaSalle College İstanbul'a ödenmemesi, geçerli yasaların izin verdiği ölçüde ek tahsilat maliyetlerine neden olabilir.

Ödenmemiş bakiyesi olan öğrenciler, ödemeleri yapılıncaya kadar transkript, öğrenci mektubu, mezuniyet mektubu, sertifika veya diploma alamazlar.

 

KAYIT DONDURMA / ERTELEME

Öğrencilerin kayıt oldukları tarihteki eğitim bedelini ödemeye devam edebilmeleri için üst üste en fazla 2 dönem öğrenimlerini erteleme hakları vardır. Sonrasında ise normal dönem öğrenim ücretlerini ödeyerek tekrar programa başvurmaları gerekir. Eğitimlerini daha evvel donduran, erteleyen ya da iptal eden öğrenciler, LaSalle College İstanbul'da öğrenim gördükleri derslerden muaf olabilmek için Öğrenci İşleri Departmanı ile iletişime geçerek Eğitim Hizmet Sözleşmelerini yenileyebilir ve eğitimlerine devam edebilirler.


DÖNEM DONDURMAK / EĞİTİM HİZMETLERİ SÖZLEŞMESİNİ İPTAL ETMEK

Öğrenci kayıt ücretlerini ödedikten ve eğitim hizmetleri sözleşmesini imzaladıktan sonra, dönemini veya eğitim hizmetleri sözleşmesini iptal etmek isterse, koleje bildirmekle sorumludur. Eğitim ve sözleşme yönlerinin birbiriyle ilişkili olmadığını lütfen unutmayın. Başarısızlık olmaksızın geri çekilmenin veya iptal etmenin, sözleşmenin ve ilgili ceza maliyetlerinin iptali ile hiçbir bağlantısı yoktur.

 

İPTAL VE DONDURMA TALEBİ

 

Bir dönem dondurma ya da eğitim hizmetleri sözleşmesinin iptali için öğrencinin Öğrenci İşleri Departmanı ile irtibata geçerek bu iptal nedeni ile iptal etme isteğini belirtmesi gerekir. Bu tarih, iptal talebinin resmi tarihi olarak kabul edilecektir.

Bir form aracılığıyla gönderilen bir talebin olmaması durumunda, öğrenci programa kayıtlı kabul edilir ve sözleşmesinde belirtilen öğrenim ücretlerini ve Program kapsamında ödenmesi gereken diğer ücretleri ödemelidir. Öğrencinin derslere devam etmemesi veya kaçırması, ayrılma veya iptal bildirimi olarak değerlendirilmez.