Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S) | LaSalle College Istanbul | Uluslararası İç Mimarlık ve Moda Tasarım Okulu
Öğrenci Adayları

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S)

FAQ

 

Programların


Okulumuzda eğitim bir yıl için, 3 akademik dönemden oluşmaktadır. Ekim ve Şubat aylarında yeni sınıflar açılmaktadır.

LaSalle’de gerçek birer tasarım profesyoneli olarak, güçlü bir iş ahlakı, pratik beceri ve akademik tecrübeyle yetiştirilen öğrenciler uluslararası platformda tanınan diplomalarının kendilerine sağladığı ayrıcalıklarla hiç zorlanmadan tasarım dünyasına adım atabiliyor.

Programlar Diploma ve Sertifika Programları olmak üzere iki seçenekten oluşmaktadır. Eğitimler 4 er aylık dönemler halinde takip edilmektedir. Her dönem 15 haftadan oluşmakta ve her dönem sonrasında öğrenciler 2 haftalık sömestr tatili yapmaktadır.

Diploma Programları toplamda 2 yıl (6 dönemden) oluşmakta, Sertifika Programları ise 3 veya 12 aylık eğitimlerden oluşmaktadır.

LaSalle College İstanbul’un Diploma Programlarının müfredatı Kanada eğitim standartlarına göre Montreal’de bulunan LCI Education tarafından geliştirilmiştir. Programın mezunlarına Kanada tarafından diploma verilmekte ve hem uluslararası çapta hem de Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığınca tanınmaktadırlar.

  • 18 yaşını doldurmuş ve en az lise mezunu olmanız gerekmektedir.
  • Günlük konuşmaya hakim bir İngilizce seviyesi gerekmektedir.
  • Kaydınızın Kabulünü gerçekleştirecek bir yetkili ile görüşmeden geçmeniz gerekmektedir.

Sınıf Kontenjanlarının sınırlı olmasından dolayı sınıflarımız çok hızlı bir şekilde dolmaktadır. Dolayısı ile eğtimlerin 2 ay öncesinden okulumuza başvurmanız gerekmektedir.

Bir programa kaydolmak isteyen uluslararası öğrenciler Türkiye’ye girmek için gerekli olan dokümanları kendileri edinmekten sorumludurlar. Öğrenci Vizesi alabilmek için yakınınızdaki bir Türk Büyük Elçiliği veya Konsolosluğuna önceden Kabul mektubu ve Değerlendirme Notu ile başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Vize başvuruları hakkında daha detaylı bilgi edinmek için yakınınızdaki Türkiye Büyük Elçiliği veya konsolosluğu ile irtibata geçebilir veya resmi web sitesini http://www.konsolosluk.gov.tr/tr/en/start adresinide ziyaret edebilirsiniz.